7 Nisan 2016

Tavsiye Edebileceğim Google Chrome Eklentileri

Google Chrome Eklentileri

Web tarayıcılar arasında en çok kullanılan ve pazara hakim olan Google Chrome, birçok faydalı eklentisi ile bize İnternet üzerinden kolaylık sağlıyor. Hem güvenlik hemde pratik kullanımı öne çıkaran bu eklentilerin bazılarını bende kullanıyorum.

Google Chrome eklentilerini Chrome Web Mağazası üzerinden Uzantılar kısmından arayabilirsiniz. Kullandığım ve tavsiye edebileceğim bazı eklentileri sıralayacak olursam;

1) AdBlock
En çok kullanılan eklentilerden biri olan AdBlock, İnternet sitelerindeki reklamları kapatmaya yarıyor. Özellikle yönlendirme komutlarını engelleyerek hem site üzerinde dikkat dağıtıcı ve kötü görüntüye sebep olan reklamları kapatıp hemde yemleme dediğimiz zararlı yönlendirmeleri de engellemiş oluyor. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederim.
en.wikipedia.org/wiki/AdBlock
getadblock.com

2) IP Whois & Flags Chrome
Bağlandığınız İnternet sitenin hangi veri merkezinde olduğu, detaylı IP adresi, hangi ülkede barındığı gibi çok geniş bilgi veren bir eklentidir.

3) Avast Online Security
Avast'ın tarayıcılar için olan güvenlik eklentisi Avast Online Security, bağlandığınız İnternet sitesinin zararlı mı, yemleme saldırısı var mı, güvensiz bir site mi, bunların hepsini size söyleyen ve tarayıcı güvenliğinizi sağlayan bir eklentidir. Özellikle bankacılık işlemleri yapılan tarayıcılar üzerinden güvenliğimiz için kullanması gerektiğini düşündüğüm eklentidir.

4) ZenMate VPN
Tarayıcı tabanlı ücretsiz VPN çözümüdür. Kolay kullanım ve hızlılığı bakımından tercih edilir. DNS ayarları ile uğraşmadan kolay aktif ve de-aktif edebileceğiniz bir eklentidir.
zenmate.com

5) Alexa Traffic Rank
Özellikle WebMaster'ların çok kullanacağı, sitenin Alexa değerini gösteren ve Alexa sıralamasını yükselten önemli bir eklentidir. Merak ettiğiniz sitenin hem Dünya hemde Türkiye'deki sıralamasını bu eklenti sayesinde görebilirsiniz.