Contact

Burak Avcıoğlu

Burak AVCI (Avcıoğlu)
Computer Engineer & Blogger

İletişim için E-Posta: burakavcitr@gmail.com

GitHub: github.com/burakavcioglu


Alexa Burak AVCI

İstatistikler (2022 Nisan)
Alexa (2022 İtibarıyla Kaldırıldı)
Günlük Tekil Ziyaretçi: 2,500-6,000
Aylık Tekil Ziyaretçi: 90,000-130,000
Google Index: 1000+
Trust Flow Değeri: 37 (Majestic SEO)
Citation Flow Değeri: 30 (Majestic SEO)
Domain Authority: 24
Authority Score: 41 (Semrush Rank)
Organic Keywords: %90
Dmoz Kaydı: Var
Domain Yaşı: 8+ Yıl (Domain Registration Date 31.07.2013)
Blogger Kuruluşu: 2009 Yılında Kurulmuştur ve 2013 Yılında Domain'e Geçilmiştir. 11+ Yıl
Domain Tasdik: 30.07.2024 Tarihine Kadar NIC.TR Resmi Operatörü ODTÜ METUnic'de Kayıtlıdır.
Security Analysis: Google, Norton, McAfee Site Advisor, Spamhaus
Hosting ve Altyapı: Google Blogger & DNS Services: Yandex.Connect DNS

Sponsorluk ve Reklam: Blog adresim için aylık link temini, reklam ve projeleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz. Yukarıdaki e-posta ve diğer adreslerimden bana ulaşabilirsiniz.

Aylık link temini için gerekli ücretlendirme, sitemin trafik ve analiz özelliklerini öğrenmek için bana e-posta atabilirsiniz. Sitem ile ilgili güncel istatistik bilgileri bu sayfada güncel tutmaya çalışıyorum.

Link Satışı, Link Borsası, Backlink Satışı, Backlink Paketleri, Link Alım ve Satımı, Aylık Link, Google SEO Çalışması, Tanıtım Yazısı, Metin Yazarlığı

BLOG Kuralları ve Önemli Bilgiler (SEO-SEM)

* Makale yazarken dışarıya Link asla vermeyin, kaynak adres bile olsa. Makale içinde renklendirme kullanmayın, sadece Bold (Kalın) olarak kelime veya tümceyi belirtiniz. Gerekli gördüğünüz Link tipi bağlantıları da sadece altını çizerek belirtiniz.

* Tanıtım Yazısı Kuralları: Normal şartlarda blogumda tanıtım yazısı barındırmıyorum ve ucuz kalıcı tanıtım yazısı paylaşmıyorum. Eğer tanıtım yazısı yazdırmak isterseniz makale tarafımca yazılır, görseller tarafımca hazırlanır. Makale ortalama 1000 kelime civarı ve özgün olup yazı içinden dışarıya link ömür boyu değil 1 yıl süreli şeklinde 3-6 anahtar kelimeye verilir. 1 yılın sonunda linkler kaldırılır fakat ilgili yazı, firmanızın adresi, telefonu, gerekli iletişim bilgileri metin olarak kalıcı ve ömür boyu anahtar kelimeleri ile birlikte kalır. Yazıyı okuyan zaten firmanızı telefon numarası, adres, e-posta gibi bilgilerden yine sizi bulabilir. Bir de 2 anahtar kelime sitenin Anasayfasında yine 1 yıl kalacak şeklinde eklenir.

* Süresiz Link çıkışı olan ucuz tanıtım yazıları sitenize zarar verir. Bir tanıtım yazısı 10-40 TL olup bu paraya süresiz Link çıkışlı tanıtım yazısı sitenizden isterlerse kabul etmeyiniz. Tanıtım Yazısı sitenizin kalitesini düşürür. Tüm yazılarınız özgün olsun ve kısa olmasın. Bir makale minimum 4-5 paragraf ve 300 kelime olsun, alıntıdan oluşmasın. Ben Blogum da Tanıtım Yazısı barındırmıyorum.

* Her zaman özgün ve güncel tutulan, ayrıca yıllanmış bir siteden fazla link çıkışı yapılması Google tarafından çok da kötü algılanmaz. Hem o siteye hem de link verilen siteye bir zararı olmaz. Zarar verdiğine dair kesin bir kanıt veya Google açıklaması yoktur. Site özgün ve hep güncel tutulursa anahtar kelime çalışmalı (SEM) Link çıkışlarını Google referans olarak algılar. Blogger'da bağlantı listesi ve Html Gadget kullanarak Link çıkışı platformlarınızı ikiye bölebilirsiniz.

* 5 yılı geçmiş ve belli bir yazı kapasitesine ulaşan siteler haftada bir defa siteyi güncel tutması yeterli olacaktır. Örneğin her hafta sadece belirli bir gün (Cuma Günü) bir makale yazarak sitenizi güncel tutabilirsiniz.

* Site değer analizi yaparken Alexa sitesindeki Global ve Türkiye sıralaması şimdiye kadar aldığımız en önemli ölçüttü. 2022 itibarıyla Alexa, Alexa Backlink, Total Backlink gibi hizmetler artık hayatımızda olmayacağı için bir sitenin en önemli ölçütünü artık Google Analytics verileri belirleyecektir. Eskiden Alexa, Google PageRank, DMOZ (Open Directory Project) gibi ölçümlemeler artık günümüzde geçerli değildir.

* Domain Authority (DA) değeri siteler için önemli bir ölçümleme bilgisi olup Moz SEO adresinden sitenizin DA değerini öğrenebilirsiniz. Fakat eski değerler olan Page Authority ve Domain Rank artık eski ölçümleme araçları olduğu için günümüzde pek kullanmaya gerek yoktur.


Google Anahtar Kelimeleri: Link Satışı, Link Borsası, Backlink Satışı, Backlink Paketleri, Link Alım ve Satımı, Aylık Link, Google SEO Çalışması, Tanıtım Yazısı, Metin Yazarlığı, Google Adwords, SEM Çalışması, Anahtar Kelime Çalışması.

Burak AVCI - Update: 16.05.2022