12 Nisan 2014

Bilgisayarda Emülatör ile Oynayabileceğiniz 1995 Atari NES Oyunları

Micro Genius

1990-95 yıllarında Nintendo tarafından piyasa çıkarılan Atari oyunlarını bilgisayarda Emülatör sayesinde oynamanız mümkün. .NES uzantılı olan dosyalar Nintendo firması tarafından geliştirilen NES isimli oyun makinesinden bilgisayara aktarılmış oyunlardır. Bu oyunları açmak için Nestopia adlı Emülatör uygulamasını kullanacağız.

Hem Emülatör hem de Atari 95 oyunlarının bulunduğu dosyayı buradan indirebilirsiniz. Daha sonra açtığınız klasörde Nestopia.exe uygulamasını çalıştırın. Menü kısmından Dosya'ya gelin ve diyerek Oyunlar veya NES-Oyunlar klasörüne girerek .nes uzantılı oyun dosyasını seçerek oyunları inceleyebilirsiniz.

Atari NES Oyunları

İnternet üzerinden NES oyunları veya Atari oyunları şeklinde aratarak bulduğunuz dosyaları Emülatör sayesinde açmanız mümkün. Menü kısmında Görünüme gelerek Tam Ekran yapıp oynayabilirsiniz.

Doksanlı yıllarda Micro Genius Atarilerde kasetler vardı bildiğiniz gibi :) Popüler oyunlarda: Load Runner, 1990 Tank, Bomberman, CONTRA, Street Fighter 3, Batman ve birçok oyunu dosyada paylaştım.

NES Oyunlar

Load Runner

Tank 1990

Kaynaklar
nesbox.com (Web üzerinden atari oyunlarını oynayabilir ve üye olabilirsiniz)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder