15 Ocak 2023

Captain Black Mango, Grape ve Green Apple ile Vogue Bleue İthal Sigara Markaları İncelemeleri

Captain Black Sigara

Captain Black markası puro ve sigarillo markası olup piyasada bilinen ve çokça tutulan Dominik Cumhuriyeti üretimli kaliteli bir tütün mamulüdür. Bu yazımda sizlere Captain Black markasının meyve aromalı sigarillo ürünlerinden bahsedeceğim. Aynı zamanda bayan sigarası olarak bilinen ve bence paket tasarımı ve dizaynı olsun en havalı bayan sigara markalarından biri olan Vogue Bleue sigarasından da ayrıca bahsedeceğim. Captain Black meyve aromalı sigaralardan daha önce Captain Black Dark Crema sigarasını deneyimlemiştim. Açıkçası güzel bir tütün mamulü olup kahve içerken tüketebileceğiniz bir sigaradır fakat içerisinde vanilya, çikolata ve krema aromaları olup meyve aromalı değildir. Sonrasında diğer Mango, Grape ve Green Apple gibi meye aromalı sigaralarını bulup deneme şansım oldu. Adından da anlaşılabileceği gibi aroma veren kısım daha çok filtre kısmı olup tütün içerisinde ilgili meyve aromasını çok az alırsınız ve başlangıçta sigarayı yakmadan önce koklarsanız sadece hafif kokusunu duyabilirsiniz. Captain Black meyve aromalı sigaralardan kısaca bahsetmek gerekirse; sarı pakette satılan Mango versiyonu bildiğiniz Mango meyve aromalı olan sigarası olup fena değildir diyebilirim. Mango versiyonunda hafiften narenciye ve şekerli kokular vardır. Captain Black Grape sigarası ise mor pakette satılmaktadır ve üzüm aromalıdır. Üzüm aromalı versiyonu hiç beğenmediğimi söyleyebilirim. Tam bir üzüm kokusu veya keskin bir aroması yok onun yerine şekerli ve ne olduğu belli olmayan bir aroma kokusu olduğundan dolayı Grape versiyonunu beğenmediğimi söyleyebilirim.

Captain Black Green Apple sigarası ise bence aralarında en iyisi olup yeşil elma meyve aromalıdır ve yumuşak bir içime sahiptir. Filtresi ve sigaranın gövdesi yani Makaron kısmı taze yeşil elma kokmaktadır ve içerken size o ferahlığı sağlar. Özenle harmanlanmış ve dinlendirilmiş olan bu meyve aromalı Captain Black sigaralarından benim görüşümce en iyisi yeşil elma yani Green Apple versiyondur. Dark Crema, Mango, Grape yerine Green Apple ilk tercih her zaman olur. Ayrıca aynı meyve aromalı serisinin birde turuncu paketli Peach (Şeftali) ve kırmızı paket Cherise (Vişne) versiyonları olup onları da deneme fırsatı bulursam sizlerle paylaşacağım. Captain Black sigara paketi, üretim yeri, Makaron rengi ve dizaynı, paket üzerindeki içerikler hakkında tekrar tekrar bilgi vermeyeceğim. Bir önceki makalemde zaten bunlardan bahsetmiştim merak edenler okuyabilir. Açıkçası kahve veya alkollü, alkolsüz birçok içecek ve kokteyl ile iyi gideceğini düşündüğüm bu meyve aromalı Captain Black serisini sizlerin tatmasını tavsiye ederim. Captain Black markasının genelde bazı puroları ve tütün mamulleri kalitesiz olabiliyor fakat içim hissiyatı ve fiyat performans açısından bu meyve aromalı sigaraları ben güzel buldum.

Captain Black Sigara

Captain Black Sigara

Captain Black Sigara

Captain Black Sigara

Captain Black Sigara

Sigarillo: Captain Black Mango (Sarı Paket)
Filtre: Kahverengi Sigara Filtresi.
Üretim: Scandinavian Tobacco Group (Dominik Cumhuriyeti)
Paket: Uzun (Long) Standart Sigara Paketi ve 20 Adet Sigarillo.
Fiyat: 50-55 TL'dir.
Barkod: 7460402101201

Sigarillo: Captain Black Grape (Mor Paket) Üzümlü
Filtre: Kahverengi Sigara Filtresi.
Üretim: Scandinavian Tobacco Group (Dominik Cumhuriyeti)
Paket: Uzun (Long) Standart Sigara Paketi ve 20 Adet Sigarillo.
Fiyat: 50-55 TL'dir.
Barkod: 071737983669

Sigarillo: Captain Black Green Apple (Yeşil Paket) Yeşil Elma
Filtre: Kahverengi Sigara Filtresi.
Üretim: Scandinavian Tobacco Group (Dominik Cumhuriyeti)
Paket: Uzun (Long) Standart Sigara Paketi ve 20 Adet Sigarillo.
Fiyat: 50-55 TL'dir.
Barkod: 7460402101171

Son anlatacağım ve deneyimlediğim sigara ise Vogue Bleue olup en iyi paket dizaynına sahip paketi ruj kapağına benzeyen bayan sigarasıdır. Genelde hosteslerin en gözde sigara markalarından biridir diyebiliriz. Duty Free ürünü olup paket rengi ise mor ve mavi karışımı alacalı bir renktir. Vogue Bleue sigarası Super Slim ince bir sigara olup önce paket tasarımından bahsetmek istiyorum. Paketin kapağı aynı ruj kapağı gibi olup güzel dizayn edilmiştir. Dik bir kare tasarımına sahip olup aşırı incedir ve çantada taşıması çok rahattır. Hatta içerisinde nasıl 20 adet Super Slim sigara sığdırmışlar insan düşünmüyor değil. Paketin üzerinde nikotin değerleri ve uyarıcı mesajlar yer almaktadır. Onun dışında italik benzeri kendi yazı biçimine sahip klas Vogue yazısı ile paket zaten konuşmaktadır. Makaron üzerinde de Vogue yazısı mevcuttur. İçimi ise orta ağır olup doyurucu bir sigaradır. Super Slim ve ince olduğunu bakmayın Bleue versiyon gerçekten bizim Tekelde satılan Blue versiyon sigaraları gibi doyurucu ve ortanın biraz üstü tütün ağırlığına sahiptir. Tütün içerisinde aroma verici veya mentollü bir tat yoktur klasik Slim sigaralar ile aynıdır. Vogue Bleue muadili olarak Kent veya Winston markalarının Slim sigaralarını içebilirsiniz fakat paket tasarımı ve kalitesi olsun asla Vogue markası ile yarışamazlar. Nikotin değerleri ve Vogue Bleue hakkında diğer detaylı bilgileri aşağıda paylaştım.

Vogue Bleue Super Slim Sigara

Vogue Bleue Super Slim Sigara

Vogue Bleue Super Slim Sigara

Sigara: Vogue Bleue (Super Slim İnce)
Filtre: Super Slim Beyaz Filtre.
Tütün İçeriği: Katran (Tar): 7 MG ve Nikotin 0,7 MG ve Karbonmonoksit 5 MG.
Üretim: British American Tobacco (BAT) Group
Paket: Super Slim Sigara Paketi. (Kare)
Paket İçeriği: 20 Adet Super Slim İnce Sigara Vardır.
Fiyat: 50-55 TL
Barkod: 5000219631984 (Birleşik Krallık & İngiltere, EAN 13)

Pendik Sigara

Pendik Sigara

Duty Free sigaralarını ister havalimanı Free Shop dükkanlarından isterseniz Tobacco dükkanlarından bulabilirsiniz. Pendik’te genelde merkezde bulunan ve aktif esnafın olduğu Çadırcı İş Merkezi ve Hüsniye İsmet Yalgın Pasajı içerisinde bulabilirsiniz. Ihlamur Sokak üzerinde bulunan pasajlarda bu tütün mamullerinin resimlerini sorarak sizlerde temin edebilirsiniz. Bir önceki makalelerimde dediğim gibi İstanbul dışı başka iller veya ilçeler için arama yaparken sitemden resimleri telefonunuza indirerek sora sora bulmanız gerekecektir. Biraz şans işidir demeliyim.

Burak Avcıoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Makaleye Yorum ve Sorularınızı Bırakabilirsiniz.