13 Şubat 2021

Cavallo Sync Süper Slim Menthol (Mentollü) Sigara Markası İncelemesi, Nikotin Oranları ve Fiyatları

Cavallo Sync Süper Slim Menthol (Mentollü) Sigara Markası İncelemesi, Nikotin Oranları ve Fiyatları

Yurt dışı tütün mamülü ürün olan Cavallo Sync marka sigara ince veya süper Slim olarak da bilinen mentollü bir sigaradır. Ice Ball olarak bilinen patlatmalı mentol topu sayesinde ister mentollü isterseniz mentol aromasız tüketebileceğiniz bir tütün mamülüdür. Türkiye'de satışı yoktur ve Duty Free ürünüdür. Açıkçası Türkiye'deki hiçbir Slim sigarada patlatmalı mentol özelliği görmemiştim. Genelde Kent marka sigara ürünleri Türkiye'de Slim versiyonları ile ünlü olup onlarında buna benzer bir sigara paketi yoktu. Tütün mamüllerindeki yeni düzenleme ile birlikte bildiğiniz gibi mentollü sigara satışı yasaktır. Bu yüzden ince ve mentollü sigara tüketmek isteyenlere Duty Free'den bu markayı önerebilirim.

Kutu tasarımı Parliament mavisi ve ince bir paket olup üzerinde nikotin değerleri yazmamaktadır. Kutu üzerinde "Upload The Taste" sloganı ile mentollü sigara özelliğine vurgu yapılmıştır. Üretim yeri ise İran olup özellikle doğu sınırından gelen vatandaşların ülkeye getirdiği bir markadır. Merkezi İran, Tahran'da olan G.T.I Corporation şirketi tarafından üretilmektedir. Açıkçası beğendim mi diye soracak olursanız pek beğenmedim. Mentollü ve Ice Ball özelliği var diye Marlboro Double Fusion ile asla karıştırmayın yanında bile geçemez. Bizdeki Kent marka sigaralar emin olun daha iyidir. Sadece mentol özelliğinden dolayı belki Türkiye'de ilgi görebilir onun dışında vasat bir sigaradır.

Cavallo Sync Süper Slim Menthol (Mentollü) Sigara Markası İncelemesi, Nikotin Oranları ve Fiyatları

Cavallo Sync Mentol (Upload The Taste) Özellikleri

* Kutu Tasarımı: İnce ve Süper Slim kutuya sahiptir. Parliament mavisi renginde paketi vardır. Kutu içerisinde 20 adet sigara bulunmaktadır.

* Fiyat: Tekellerde tanesi 17,5 TL'dir, Duty Free'de kartonu 20 Euro'dur. Karton içerisinde 10 adet paket bulunmaktadır.

* Tat: Ice Ball olarak bilinen mavi mentol topunda klasik mentol aroması vardır. Onun dışında ortalama bir tütün mamülüdür.

* Barkod: 815082009045

Sonuç olarak bir daha tüketmeyi pek düşünmediğim bir Duty Free tütün mamülüdür. Eğer uygun fiyatlı mentollü bir sigara arayışına girersem belki düşünebilirim. Onun dışında cidden vasat bir sigaradır.

Burak Avcıoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Makaleye Yorum ve Sorularınızı Bırakabilirsiniz.