18 Ağustos 2019

Sarma Sigara Adıyaman Çelikhan Tütününün Artısı ve Eksisi

Sarma Sigara Adıyaman Çelikhan Tütününün Artısı ve Eksisi

Son sigara zamlarından sonra birçok forum ve sözlük sitelerinde herkesin bahsettiği ve almayı düşündüğü uygun fiyatlı Adıyaman Çelikhan Tütünü ile ilgili değerlendirmelerimi yapacağım. Tabi bu değerlendirmeler tüm sarma sigaralar için geçerlidir.

İlk olarak birçok Nargile ve tütün malzemesi satan yerlerde 20’li sarılmış paket halinde hazırlanmış satışa hazır şeklini bulup alabilirsiniz. Eğer sigaradan vazgeçip tütün içmeye karar verdiyseniz boşuna sigara sarım aleti, makaron gibi işlerle uğraşmayın 20’li hazır şeklini alıp geçiniz.

* 20’li hazır paketini, Watson marka genelde makarona sarılmış Adıyaman Çelikhan tütününü Hafif, Orta ve Ağır şeklinde 4-5 TL civarında İstanbul’da bulabilirsiniz.

* Sarım kalitesi normal sigara kadar tabiki kaliteli değildir ve içerken kül genelde düşer. Aslında 20 tane almışsınızdır ama 10 adet normal sigaraya anca eşit diyebiliriz.

* Sigara içerken ki rahatlık yoktur. Kül düşmesi veya tütünün dökülmesi genel de yaşanır. Çok fazla kalite beklemeyin.

* Normal sigaraya göre 10 kat Nikotin vardır. Çünkü işlenmemiş tütündür. Eğer sarma sigara içecekseniz mutlaka ağızlık yani sigara filtresi ile içiniz. Sigara filtresinin de genelde paket fiyatı 2-3 TL’dir.

* Kalite çok beklemeyin. Ekonomik olduğu için tercih ediliyor, biraz da mecburi. Sigaranın yerini pek tutmuyor.

* Sigaraya göre uzun kalma süresi daha azdır. 20’li paket alıp çok fazla bekletmeyiniz çünkü kurur ve içilmez bir hal alır.

* Genelde birkaç tütün çeşidini harmanlayarak satarlar, direk saf sarı tütün şeklinde piyasada pek satan yer yoktur.

* Normal sigaraya göre bence tek artısı kimyasal katkı maddeleri yoktur. Sarma sigaralar işlenmemiş tütün olduğu için Nikotin oranı normal sigara göre 10 kat fazladır.

Sonuç olarak kaliteli bir içim istiyorsanız normal fabrikasyon sigara size göre. Çünkü sarma sigaralardan bunu çok beklemeyin. Fakat ekonomik gerekçelerden dolayı tercih edilebilir.

Burak Avcıoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme