23 Mart 2024

Netflix Abonelik Dondurma İşlemi ve BluTV Üyelik Paketleri

Netflix Abonelik Dondurma İşlemi ve BluTV

Dizi ve film platformları arasında bildiğiniz gibi en popüler uygulama ve hizmet Netflix olup burada birçok kült yapımı izlemiş bulunmaktayım. Son zamanlarda yeni çıkan dizi veya film olsun inanın izleyecek kaliteli bir içerik bulamıyorum. Netflix platformunda hangi diziye başlamak istesem genellikle tek sezon oluyorlar, daha ilk bölümden veya ikinci bölümden itibaren kapatıp başka diziye geçiyorum. Haliyle hem vakit hem de para kaybı oluyor sizin için. Kaliteli eski içeriklerin hepsini izleyen biri olarak yeni içeriklerden çok umutlu değilim. Narcos, Peaky Blinders, Breaking Bad benzeri birçok kült diziyi izlediyseniz emin olun yeni sürekleyici bir dizi bulmanız çok zor. 2024 yapımlar zaten tamamen şans eseri olup çoğu sıkıcı çıkmaktadır. Bende bir süreliğine Netflix hesabımı dondurma kararı verdim. Netflix üyelik ücretleri bildiğiniz gibi Temel Paket (Tek İzleyici) 120 TL olup Papara ile 20 TL Cashback özelliğinden yararlanarak 100 TL gibi bir maliyete aylık Netflix izleyebilirsiniz. Eğer üyeliğinizi dondurmak istiyorsanız hesap ayarlarından Üyeliği İptal Et veya Sonlandır butonunu göreceksiniz. Bu butona basmanız 10 aylık bir süre zarfı dondurmak için yeterli olacaktır. Örneğin ben üyeliğimi iptal ettim ve mevcut faturalama döneminin sonunda üyeliğim iptal edilecek olup 15 Nisan 2024 tarihinden sonraki 10 ay boyunca para ödemeyeceğim. Tekrar Netflix aboneliğinizi aktif etmek için aynı hesaplarım yerinden Üyeliği Yeniden Başlat diyerek aboneliğinizi devam ettirebilirsiniz. Netflix platformu üzerinde izlediğim dizi veya filmleri daha önceki yazılarımda sizlerle paylaşıyordum fakat bunu artık veya uzun bir süre yapmayacağım. Çok beğendiğim bir film veya dizi olursa onu sizlerle paylaşırım. Netflix dışında en iyi dizi ve film platformu olan bir diğer uygulama ise BluTV olup ilk üyeler için 40 TL başlangıç bir fiyat ile üyelik sistemi sunmaktadır. BluTV platformu Türkiye’de Doğan Holding tarafından kurulmuş olup 2023 yılında Warner Bros. Discovery tarafından satın alınmıştır.

Smart TV özellikli televizyonunuz varsa Netflix platformunda olduğu gibi BluTV içeriklerini televizyonunuza BluTV uygulamasını yükleyerek izleyebilirsiniz. Smart TV uygulaması olarak en başarılı program gerçi Netflix olup BluTV de şimdilik fena değildir. Birazcık senkronizasyon problemi yaşayabilirsiniz fakat genel olarak yine de televizyondan uygulama üzerinden seyretme imkanınız vardır. BluTV üyelik ücretleri ilk paragrafta bahsettiğim gibi aylık 40 TL gibi ücretlerle başlamaktadır. Ayrıca Hepsiburada Premium üye olanlar BluTV aylık izleme hakkı kazanıyorlar. BluTV Standart Paket (40 TL) içerisinde; Canlı Yayın Kanalları, Discovery Channel, HBO Dizi ve Filmler, Yerli ve Yabancı Dizi & Filmler bulunmaktadır. Orijinal Türkçe içeriklerde oldukça mevcuttur. Benim BluTV platformuna geçme sebebim aslında Game of Thrones dizisidir. Dediğim gibi Netflix platformu üzerinde izleyecek bir dizi ve film bulamadığım için 10 aylık bir süre zarfında BluTV platformunda takılacağım. BluTV üzerinde izlediğim içerikleri ise bu yazımda sizlerle paylaşarak güncel tutmaya çalışacağım. Sekiz sezon olan ve kült bir yapım olarak bilinen Game of Thrones serisine başlamış bulunmaktayım. İzlediğim ve izleyeceğim bazı yapıtları aşağıda sıralayacağım.

Netflix Abonelik Dondurma

* Game of Thrones (2011) 8 Sezon ve Türkçe Dublaj.

Bram Stoker'dan Dracula (1992 Yapımı Film)

Zelensky: The Man Who Took On Putin (Belgesel)

Piranhas (2019) Piranalar (Film) ve Türkçe Dublaj.

Binlerce film, BluTV orijinal yapımları, efsane HBO dizileri, Discovery+ içerikleri ve çok daha fazla içerik için BluTV platformunu deneyebilirsiniz. Özellikle Netflix platformuna yıllarca üye olan ve artık izleyecek bir içerik bulamayanlar için yeni bir seçenek olarak tavsiye edebilirim.

Burak AVCI - Update: 05.05.2024

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Makaleye Yorum ve Sorularınızı Bırakabilirsiniz.