18 Kasım 2023

Cohiba Puro Saklama Kabı, Milano Metal Red Grape Sigara, Tekel 2001 Sigara İncelemeleri

Cohiba Puro Saklama Kabı

Sigara ve Tütün Mamulleri ile ilgili toplu inceleme yazıma kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Bu yazımda sizlere bildiğiniz bir marka olan Milano sigara markasının Puro benzeri metal şık kapta satılan Sigarillo ürününden bahsedeceğim. Aslında başlıkta Sigara olarak adlandırdım ve boyutları standart sigara ile aynıdır fakat yapımı bakımından daha çok bir Sigarillo ürünüdür. Bunun yanın Puro Aksesuarları satan ve en ünlü markalardan biri olan Cohiba markasının yakın zamanda kullandığım metal Puro Saklama Kabının görsellerini de makalemde yer vermeye karar verdim. Son olarak ise yeni gelen sigara zamları ile birlikte içebileceğiniz uygun markalı Tekel sigaralarını sizler için listeleyeceğim. Bildiğiniz gibi sigaralara artık 5 TL zam gelmektedir ve en ucuz içilebilir sigara neredeyse 50 TL olmuştur. Kaliteli bir Tekel sigarası ise ortalama 55 TL fiyatlarından satılmaktadır. Tütün mamullerine gelen bu zamlar karşısında tüketici yasal sigaralardan ziyade kaçak ve sarma sigaralara yönelecek gibi görünüyor. Puro demişken artık satın aldığım Puro ve Sigarillo ürünlerini tek şeklide satın alıyorum çünkü bu sayede hem fazla bekletmiyorum hem de tüketim sonrası ekstra başka Puro saklama ihtiyacı duymuyorum. Genel olarak bilgi vereceğim başlıkları söylediğime göre artık ilk incelemem olan Milano sigarasından başlayabiliriz.

1) Milano (Signature Red) Metal Red Grape Sigarillo
Milano sigarası Gulbahar Tobacco International FZE tarafından üretilen bir sigara markası olup genelde klasik sigaralarını pek sevemedim. Fakat en son tadım etme fırsatı bulduğum Sigarillo tütün mamulü gerçekten harika olup tam bir fiyat performans sigarasıdır. Şık Metal bir kapta satılan sigaranın filtre kısmı Parliament mavisi olup üzerinden markanın logosu vardır ve aromalıdır. Benim içtiğim versiyon Red Grape yani Kırmızı Üzüm aromalı olup bence aralarındaki en iyi aromaya sahip sigara budur diyebilirim. Diğer çeşitleri ise Beyaz (Ivory) metal kutuda satılan Vanilla (Vanilya) aromalı olup Siyah (Black) metal kutuda satılan Coffee (Kahveli) aromalıdır. Son çeşit ise Mavi (Blue) metal kapta satılan Flavour aromalıdır. Eğer diğer çeşitlerini de bulursam mutlaka deneyeceğim. Sigaranın gövde kısmı ise Puro gibi kahverengi olup içimi oldukça hafif ve kahve ile yanında çok iyi bir eşlikçi olarak gitmektedir. Metal kutusunun şıklığı ise ayrı bir güzel olup kutuyu sarma sigarada sardığım için tekrar tekrar kullanmayı düşünüyorum. Özetle içimi ayrı keyifli, damakta çok güzel aroma ve tat bırakan bir tütün mamulüdür. Detaylarını aşağıda paylaşıyorum.

Milano Metal Red Grape Sigara

Milano Metal Red Grape Sigara

Milano Metal Red Grape Sigara

Milano Metal Red Grape Sigara

Sigarillo: Milano (Signature Red) Metal Red Grape Sigarillo (Kırmızı Üzüm)
Filtre: Mavi Aromalı Sigarillo Filtresi.
Tütün İçeriği: Katran (Tar): 8 MG ve Nikotin 0,6 MG ve Karbonmonoksit 9 MG.
Üretim: Gulbahar Tobacco International FZE (Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri).
Paket: Metal Tabaka Sigarillo Paketi.
Paket İçeriği: 20 Adet Kahverengi Aromalı Sigarillo Vardır.
Fiyat: 100-150 TL
Barkod: 815082004040

2) Cohiba Silindir Puro Saklama Kabı (Cohiba Gold Cigar Case)
Cohiba markası 1966 yılında Küba lideri Fidel Castro için üretilmiştir. Puro ve Puro Aksesuarları denince akla gelen ilk ve en kaliteli markalardan biridir. Günümüzde ise markanın sahibi ve ürünlerini üreten firma ise Küba merkezli Habanos şirketidir. Bende uzun bir süre Altın renkli ve Silindir hacimli bir Cohiba marka Puro saklama kabı kullandım. Kabın içerisinde hava belli bir sabitlikte kalıp üzerinde basınç göstergesi vardır. Genelde bu tip puro saklama kapları içerisine en fazla 5-6 adet kalın puro almaktadır fakat ben toplu puro artık almadığım için kullanmaktan vazgeçtim. Puro saklamak ciddi bir maliyet istediği için artık tek tek şekilde alıp tüketiyorum. Eğer Puro koleksiyonu yapıyor ve çokça Puro tüketiyorsanız Puro Kutusu Humidor almanız gerekmektedir ve nemlendirmek için ekstra malzemelere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Cohiba markasının tekli veya üçlü puro saklama deri kapları ve silindir ufak tekli puro kapları da mevcut olup bunları AliExpress üzerinden temin edebilirsiniz. Benim satın aldığım Altın (Gold) Cohiba Silindir Saklama Kabını oradan satın almıştım. Cohiba markasının Puro saklama kapları veya kutularından başka Küllük, Puro Tutucu ve Cutter aksesuar ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

Cohiba Gold Cigar Case

Cohiba Gold Cigar Case

Cohiba Gold Cigar Case

Cohiba Gold Cigar Case

3) Tekel 2001 Sigara İncelemesi
Tekel 2001 sigarası Türkiye’de üretilen bir sigara olup eski bir Tekel markasıdır. Samsun’da üretilmiştir ve buradaki kaliteli tütün kullanılmıştır. BAT Türkiye (British American Tobacco) tarafından üretilen bir marka olup aşırı ağır olduğundan dolayı Tekel 2000 sigarasını daha çok tercih ediyorum. Bu yüzden Tekel 2001 sigarasından çok bahsetmeyeceğim ve sadece piyasada satılan çeşitlerini yazacağım.

* Tekel 2001 Kırmızı Uzun (Soft Paket SP)
* Tekel 2001 Kırmızı Standart
* Tekel 2001 Mavi Uzun (Kutu Paket  RC BOX)
* Tekel 2001 Mavi Standart

Tekel 2001 Sigara

Tekel 2001 Sigara

Şu an piyasada içilebilir ve fiyat bakımından en uygun sigara markası Tekel 2000 olup bu marka dışında diğer sigaralar 50 TL fiyatlarından başlamaktadır ve denediğim kadarıyla tavsiye etmeyeceğim ve tütün kalitesi gerçekten kötü olan sigara marka ve çeşitlerini ise aşağıda güncel şekilde sizlerle paylaşacağım. Tekel 2000 sigarasının fiyatı 48 TL olup onun dışında aşağıdaki sigaralar 50 TL fiyatından satılmaktadır. Sigara alırken mutlaka paketin taban yani alt kısmında bulunan ay ve yıl olarak belirtilen üretim tarihine bakmanızı öneririm. Özellikle Pall Mall, Davidoff, Viceroy markalı sigaralar pek satılmadığı için raflarda kalan paketler 2022 üretimi oluyor ve eskimiş tütün içiyorsunuz. Bu yüzden bu markala rağbet etmemenizi öneririm. En çok satılan sigara markaları ise; Parliament, Kent, Camel, Marlboro olup bunları tercih etmenizi öneririm.

Kalitesiz Ucuz Sigaralar
* Camel Deep Blue (Standart Paket)
* Camel Deep Blue Long (Uzun Paket)
* Monte Carlo Red (Standart Paket)
* LD Blue Long (Uzun Box Paket)
* LD Red Long (Uzun Box Paket)

Direkt kötü bulduğum ve sigara markası olarak eleyip sizin de almamanızı tavsiye ettiğim tütün mamulü markalar ise; Pall Mall, Davidoff, Viceroy, Maltepe, Samsun, LD, Tekel 2001, Dunhill, Monte Carlo olarak sıralayabilirim.

Uygun Fiyatlı Sigaralar
* Camel Slender
* Camel Black (Standart Paket)
* Camel White (Standart Paket)
* Camel Brown (Standart Paket) 53 TL

Burak Avcıoğlu - Update: 29.12.2023

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Makaleye Yorum ve Sorularınızı Bırakabilirsiniz.