9 Ekim 2021

Sigaraya Yapılan Yeni Zam, Mentollü Toplar ve Slender Tipi Sigara Markalarının Güncel Fiyatları

Sigara Mentollü Toplar

Gün geçmiyor ki her ürünü zam gelmesi ile birlikte sigara ve tütün mamüllerine de zam gelmesin. Geçen hafta LPG'ye yapılan büyük zamdan sonra şimdide tütün mamüllerine ve sigaralara 1 ile 1,5 TL arası zam gelmiştir. Piyasayı domine eden üç büyük firma olan British American Tobacco (BAT), Japan Tobacco International (JTI) ve Philip Morris fiyat listelerinde güncelleme yapıp yayınlamıştır. İlk zammı tahmin edebileceğiniz gibi Philip Morris firması yapmıştır, birkaç gün sonra da JTI ve BAT onları takip etmiştir. En pahalı sigara ise Philip Morris bünyesinde satılan Parliament olup 19,5 TL'den paketi satılmaktadır. Sigara tasarımları, görsel uyarılar ve paket üzerindeki bilgilendirmelerde ise bir güncelleme olmamıştır. İçilebilir en ucuz sigara paketinin fiyatı ise 15,5 TL olmuştur. Aynı markanın hem Slender hem de normal paket modeli aynı fiyattan satılmaktadır. Özetle ister normal kutu ister Slender kutu alın aynı fiyatı vermek zorundasınız. Eskiden Slender paketler 50 kuruş daha ucuz olurdu.

Slender kutu tipinde ve 15,5 ile 16 TL arası olan sigara markalarını aşağıda paylaştım, fiyatlarda bir güncelleme olduğu taktirde yazımı güncel tutacağım.

1) Japan Tobacco International (JTI) firmasına ait Camel ve Winston markasının Slender tipteki sigaraları;
* Camel Slender Gray (Fiyat: 15,5 TL)
Barkod: 86937344

* Camel Slender Gray Line (Fiyat: 15,5 TL)
Barkod: 86940337

* Camel Slender Blue Line (Fiyat: 15,5 TL)
Barkod: 86940320

* Winston Slender Blue (Fiyat: 16 TL)
Barkod: 86940573

* Winston Slender Dark Blue (Fiyat: 16 TL)
Barkod: 86941938
Açıklama: Yeni beyaz filtresi ve tasarımı ile birlikte tavsiye edebilirim. Özellikle Marlboro Edge Sky ve Edge serisi içenlere öneririm.

2) Philip Morris firmasına ait Chesterfield markasının Slender tipteki sigaraları;
* Chesterfield Mode Navy (Fiyat: 15,5 TL)
Barkod: 86938198

3) British American Tobacco (BAT) firmasına ait Kent markasının Slender tipteki sigaraları;
* Kent D-Range Blue (Fiyat: 16 TL)

* Kent D-Range Grey (Fiyat: 16 TL)
Barkod: 86940689

Kent D-Range sigarasının paketi hakkında şunu belirtmem gerek; Slender tipte bir pakete sahip olup diğer markaların Slender paketlerine göre en olarak 1,3 MM daha kısadır. Sigaraları Slim kategorisinde değildir fakat Camel ve Chesterfield marka Slender sigaralara göre daha az hacme sahip bir kutuda satılmaktadır. Slender tipteki sigaralardan alıyorsanız ve biraz daha incesini arıyorsanız Kent markasını alabilirsiniz.

Sigaraya Yapılan Yeni Zam

Sigaraya Yapılan Yeni Zam

Sigaraya Yapılan Yeni Zam

4) Fiyat olarak 15,5 TL'ye satılan diğer sigara markaları;
* Monte Carlo Slender
* Monte Carlo (Normal)
* Rothmans (Tüm Ürünler)
* Tekel 2000 (Tüm Ürünler)
* Tekel 2001 (Tüm Ürünler)
* LD
* L&M
* Chesterfield (Tüm Ürünler)

5) Zamlardan sonra almayı tercih etmediğim sigara markaları;
* Muratti Blu Line (Slender Paket)
* Monte Carlo Slender Night Blue
* Parliament Midnight Blue
* Marlboro Touch Serisi (White, Gray, Blue)
* Marlboro Edge Serisi (Edge, Blue, Sky)
* Tekel 2000 D Range Mavi

Son olarak Tekellerde satılan mentol toplarından bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi mentollü sigaraların satışı yasaklandı ve tekellerde 20 TL civarında aplikatör ile birlikte satılan böğürtlen ve nane aromalı patlatmalı toplar çıktı. Bir ucu ile sigaranın filtre kısmında delik açıp diğer ucu ile koyduğunuz mentol topunu ittirmek suretiyle sigaranızı mentol aromalı tüketebilirsiniz. Piyasada satılan birkaç marka ürün olup ben de internet üzerinden Crush Bomb markasını almıştım. Kullanışlı bir ürün olup arada birkaç sigarayı mentollü bu şekilde tüketiyorum. Tekellerde genelde aplikatör içerisinde 40 adet mentol topu olacak şekilde satıyorlar.

Burak AVCI - Update: 19.10.2021

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Makaleye Yorum ve Sorularınızı Bırakabilirsiniz.