21 Aralık 2018

Command & Conquer: Rivals

Command & Conquer: Rivals

Ünlü Real Time Strategy serisi olan Command & Conquer oyununun Android ve IOS versiyonları için çıkardığı Free-to-Play Mobil RTS 4 Aralık 2018 itibariyle Store'da yayınlanmaya başladı. Oyunun geliştiricileri efsane ekip olan EA Redwood Studios tarafından yapılıyor.

Oyunda GDI ve NOD olarak iki Irk vardır. GDI ile başladığımız oyunda 9. seviyeden sonra NOD ile de oynayabiliyorsunuz. Oyun da Ligler vardır. Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Usta ve Tiberium Ligi olarak seviye sıralanıyor. Puan kazandıkça bu liglere yükseliyorsunuz.

Savaş şekli tamamen PvP yani gerçek kişiler. Herhangi bir bot veya PvE sanal düşmanlar tasarlanmamıştır.

İttifak olarak CNCTurkiye resmi ittifakını kurarak oyunda ekibimizi sürdürüyoruz. İttifak üye sayısı 30 ile sınırlı olup bir Lider ve ittifak içi Subaylar oluyor. Savaşlarda 6 birim ve bir general seçebiliyorsunuz. GDI ve NOD birimlerini Para, Elmas, Kart aldıkça geliştirebilirsiniz.

Savaş haritası ve alanı, Ana Bina ve savaş taktiği, grafikler bir mobil oyuna göre oldukça iyi. Bilgisayar oyunu olan Command & Conquer 3: Kane's Wrath oyununun mobil versiyonu gibi olmuştur. İleri de Scrin Irkı gelirmi onu göreceğiz.

Oyun geçmişlerini izleyebilir ve Replay dosyalarını paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda C&C TV den Online dünyadaki savaşları ve gelişmeleri takip edebilirsiniz.