5 Kasım 2017

Gün içinde Zinde Kalmak için Doğal Karışım Yöntemi


Gün içerisinde yoğun mesai saatleri ve çalışma temposu hepimizi yoruyor ve akşam eve geldiğimizde yemekten sonra ister istemez bir yorgunluk çöküyor ve uyuya kalabiliyoruz. Gün içinde zihnin ve bedenin yüksek seviyede kalması için güç ve performans artırıcı Bal karışımını sizinle paylaşacağım.

Prof. Dr. Ahmet Maranki'den sabahları yorgun kalkanlar, gücümü bir türlü toplayamıyorum diyenler için güç artırıcı karışım tavsiyesini aşağıda paylaştım. Ben iki kür olarak karışımı anlatacağım.

* 1 KG veya 850 GR BAL (Süzme Çiçek Balı ile yapınız, Kestane Balı kullanmayınız, Ağır gelebilir) Gramajlar ile asla oynamayınız.

* 30 GR Çakşır Otu
* 50 GR Zencefil
* 50 GR Zerdeçal
* 20 GR Havlıcan
* 30 GR Kore Ginsengi
* 10 GR Çoban Çökerten
* 20 GR Tarçın
* 20 GR Çörek Otu
* 20 GR Adam Otu (Satışı Yasaktır, Olmasa da olur.)

Bal Fiyatları
Yöresel Malatya Pazarı Hakiki Çiçek Süzme Bal %100 Doğal (1KG): 49 TL
Migros Süzme Çiçek Balı 850 GR: 13,75 TL
Migros Süzme Çiçek Balı 460 GR: 7,95 TL

Karışımı yeni kavanoz da hazırlayınız.
Paşabahçe Metal Kapaklı Cam Konserve Kavanozu 1 KG'lık: 1.25 TL olup Süzme Çiçek Balı 850 GR ile birlikte 15 TL'dir. Karışımın hazırlanması 45-50 TL olup toplamda 60 TL maliyet çıkmaktadır.

Hazırlanışı: 1 KG süzme çiçek balının içerisine toz haline getirilmiş tüm bitkileri ekleyip macun kıvamına getirin. Sonrasında cam bir kavanoza alıp 1 gün boyunca hiç açmadan buzdolabında saklayınız. Ertesi gün sabah aç karnından itibaren tüketiniz.

Her gün sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı ve akşamları yatmadan evvel 1 tatlı kaşığı tüketiniz. Bu karışımı en az 3 hafta boyunca her gün kullanınız. Bu kür bittikten sonra 7-10 gün ara verip tekrardan hazırlayabilirsiniz.