18 Ekim 2020

Uzaktan Alışveriş ve Erkek Ev Giyimi (Eşofman ve Şort)

Uzaktan Alışveriş ve Erkek Ev Giyimi (Eşofman ve Şort)

Pandemi sürecinin başlaması ile birlikte hem dış giyim alımları hem de eskisi gibi giyim mağazalarını gezip bir ürün almak olsun oldukça azaldı. Yeni normalleşme sürecinde bile giyim mağazalarından kimse kolay kolay gidip giyim denemiyor ve almıyor. Ayrıca iş yerlerinin uzaktan çalışmaya başlaması ile birlikte mart ayından beri gömlek, pantolon gibi ürünleri artık pek almıyorum. Onun dışında daha çok ev giyimi ve ihtiyaçları ön plana çıkıyor.

Erkek ev giyimi için birkaç kategoriyi ayrı ayrı başlıklarda sizlerle paylaşacağım. İlk başlık olarak Eşofman altı ve şort önerileri sizlere bulunacağım. Sonbahar ve kış ayları da geldiğine göre biraz daha sıcak tutan giyim almanın vakti geldi gibi görünüyor.

İnternet üzerinden giyim alırken beden bilgisine çok dikkat ediniz. Örneğin evde giydiğiniz M(Medium) beden bir şort var. Eğer biraz kilo aldıysanız ve size az da olsa dar geliyor ise kesinlikle L(Large) beden alınız bir sonraki şortu. Ya da M(Medium) size tam oluyorsa yine aynı kalıbı alınız. Ürün açıklamalarında Regular veya Slim yazılı olmasına dikkat ediniz. Eğer evde giydiğiniz ürün Regular ise ve beğendiğiniz şort Slim kalıp ise onun L(Large) bedenini alınız. Bir de mezura ile bel ölçüsü alıp siteden ürünün bel ölçüsü ile karşılaştırıp bu şekilde de bedeniniz için doğru giyimi bulabilirsiniz.

Aynı zamanda internet üzerinden giyim alışverişi ve tedarik sistemi gün geçtikçe geliştiği için bedeni olmayan bir ürünü eve kurye çağırarak 14 gün içinde iade edip bir üst bedenini de sipariş edebilirsiniz. Bu ihtiyaçlar için hele ki pandemi döneminde mağazaya gitmeye pek gerek yok.

Uzaktan Alışveriş ve Erkek Ev Giyimi (Eşofman ve Şort)

1) Erkek Eşofman Altı Giyim

Eşofman altı için size Türk markası Tommy Life'ı önereceğim. Oldukça kaliteli ürün olup tamamen pamukludur. Sadece eşofman altı öneriyorum, ben kışın evde üzerime tişört giydiğim için set olarak eşofman satın almıyorum. Aldığım ürün ve bedenleri sizle paylaşacağım. Toplamda 3 adet aldım ve oldukça başarılı ürünüdür. İster evde ister dışarıda ve sporda giyebilirsiniz.

Ürün: Tommy Life Erkek Lacivert Eşofman Pamuklu (Kış Giyim)
Tedarik: Trendyol ve 07.04.2020
Açıklama: Beden L(Large) ve Fiyat: 76 TL

Ürün: Tommy Life Siyah Baskılı Erkek Eşofman Pamuklu (Kış Giyim)
Tedarik: Trendyol ve 14.04.2020
Açıklama: Beden L(Large) ve Fiyat: 83 TL

Uzaktan Alışveriş ve Erkek Ev Giyimi (Eşofman ve Şort)

2) Erkek Kısa Şort Giyim

Kısa şort için yine Türk markası Tommy Life'ı önereceğim. Kışında evde kısa şort ürünleri çok tercih ediliyor.

Ürün: Tommy Life Erkek Şort Siyah (Yaz Giyim)
Tedarik: Trendyol ve 18.08.2020
Açıklama: Beden L(Large) ve Fiyat: 50 TL

Ürün: Tommy Life Erkek Şort Sarı (Yaz Giyim)
Tedarik: Trendyol ve 18.08.2020
Açıklama: Beden L(Large) ve Fiyat: 50 TL

Ev giyimi olarak kalitesiz markaların ürünlerini önermem çünkü evde bile giyiyor olsanız emin olun sizi bu ürünler rahatsız edebiliyor düşük kumaş kalitesi sebebiyle. Tercih etmediğim ev giyim markaları: Tudors, Cotton Bar, DeFacto, LC Waikiki, Koton olup buralardan alışveriş pek yapmamayı tercih ediyorum. Bunlar dışında Boyner ve Zara'ya da internet üzerinden bakabilirsiniz ev giyim ürünleri için.

Sonuç olarak üçer adet eşofman altı ve şort sizi hem bu yıl hem de önümüzdeki birkaç yıl için ev giyimi kategorisinde sizi bir süre götürecektir.

Burak AVCI - Update: 09.12.2020

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Makaleye Yorum ve Sorularınızı Bırakabilirsiniz.