27 Temmuz 2015

Command & Conquer Generals Zero Hour'u Online Oynamak C&C:ONLINE

Command & Conquer Online

Electronic Arts 2014 yılında Command & Conquer serisinin de içinde olduğu 50 oyununun GameSpy üzerinden olan çevrim içi sunucularını kapattı. Orijinal oyun sahipleri Command & Conquer Generals Zero Hour için Online kısımından maç yapmak artık imkansız hale geldi.

Command & Conquer hayranları oyunu Online oynayabilmek için başka seçeneklere yöneldi. Efsanevi oyun Command & Conquer Generals Zero Hour'u Online oynayabilmek için seçenekleri güncel bir şekilde sizle paylaşacağım.

1) Hamachi Ağları
Bilgisayarınıza Hamachi programını kurun. Hamachi'de oda açarak arkadaşlarınız ile Zero Hour'u Online oynayabilirsiniz. Yine Zero-Hour ve benzeri oyunlar için açılmış Premium ağlara katılarak maçlar yapabilirsiniz.

GameRanger

2) GameRanger
Eski ve popüler online oyunları oynayabilmek için kullanılan en iyi uygulamalardan biridir. gameranger.com sitesinden programı indirerek kurabilirsiniz.

C&C:ONLINE

3) C&C:Online
Command & Conquer hayranları GenTool'un geliştiricileri tarafından yazılan cnc-online.net kapatılan Command & Conquer sunucuları için tekrardan Online oynamaya yarıyor. Programı indirdikten sonra foruma üye olarak kullanıcı mail ve şifreniz ile Oyuna girerek Online kısımdan forum kayıt bilgileriniz ile bağlanabilirsiniz.

GenTool: Oyunu kurduktan sonra yükleyin (www.gentool.net)

How to connect to C&C: Online adresinden C&C:Online kurulum videosunu izleyebilirsiniz.

C&C:Online uygulamasını (www.cnc-online.net/download) adresinden indirebilirsiniz. Üyelik kısmını ise anlatacak olursak; ilk olarak bir Mail hesabınız ile (forums.revora.net) üzerinden bir üyelik açınız. Üyelik açtıktan sonra forumu üye olduğunuz Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız; (www.cnc-online.net/connect/login) Çıkan panelde sizden Server Login Name ve Server Password isteyecektir. Oyunda kullanacağınız bilgiler bunlar olacaktır. Bu iki bilgiyide oluşturduktan sonra aşağıdaki gibi Server bilgileriniz çıkacaktır.

Command & Conquer Online

Şimdi oyunumuz Command & Conquer Generals Zero Hour'u açalım. Menülerden Multiplayer kısmından Online sekmesine gelin. Yukarıdaki gibi oluşturduğunuz My Server Account bilgilerinizi aşağıdaki resimdeki gibi Email, Nickname, Password bilgilerini girin. Age sekmesine Doğum Tarihinizi girdikten sonra Remember my info sekmesini işaretleyip Login tuşuna basın. Artık çevrim içi Server'da sizde arkadaşlarınız ile oynayabilirsiniz.

Command & Conquer Generals Zero Hour'u Online Oynamak C&C:ONLINE

Command & Conquer Generals

Kaynaklar
cncnz.com (CNC Fan Sayfası)
gamereplays.org/cnczerohour (Replays paylaşım alanı)
gentool.net (CNC Zero Hour Eklentisi)
cnc-inside.de (Almanya Forumu)
commandandconquer.com (Resmi Sitesi)
moddb.com/mods/rise-of-the-reds (Zero Hour Mod: Rise of the Reds)
moddb.com/mods/the-end-of-days (Zero Hour Mod: The End of Days)
moddb.com/mods/cc-shockwave (Zero Hour Mod: ShockWave)
moddb.com/mods/contra (Zero Hour Mod: Contra)
Command & Conquer Wiki