4 Ağustos 2015

Samsung Galaxy S4 i9500 Türkiye Android 5.0.1 Lollipop Resmi Sürümü Yayınlandı

Samsung Galaxy S4 i9500 Türkiye 5.0.1 Resmi Sürümü

Samsung Galaxy S4 i9500 kullanıcılarının merakla beklediği Android 5.0.1 Lollipop Türkiye resmi sürümü dün itibariyle indirilmeye başlandı. Türkiye sürümü yayınlanmadan önce Stock Rom olan Panama sürümünü kullanıyordum. Türkiye resmi sürümü çıkınca bende yüklemeye karar verdim. Panama Romun ise en büyük sıkıntısı ısınma problemiydi.

Arka plandaki ve çalışan uygulamaların hepsi kapalı iken Panama Rom'da Ram Durumu: 1,22/1,82 GB yani belleğin %68-%70 kısmı hep çalışıyor. Aşırı ısınma sorunu, Micro SD Kartın yanması veya bozulması söz konusu olabilir. Hatta 4 GB Micro SD kartım fazla ısınmadan dolayı bozuldu. Mobil veri kullanımı, Oyun veya Periscope gibi belleği aşırı kullanan uygulamaları çalıştırınca aşırı ısınma problemi oluyor.

Türkiye Romuna geçmenizi tavsiye ederim çünkü Türk modem farkı var ve Türk cihaz olduğu için Panama Rom modem sorunu yaşıyor. Telefona daha önce 5.0.1 Stock Rom kullananlar Odin 3.10.6 ile Türk romunu direk üzerine kurabilirler. 5.0.1 Stock Rom üzerine kurulumuda bir sıkıntı çıkmaz, kurulumdan sonra wipe data/factory reset yapmayı unutmayın. Stock Rom Yükleme Rehberinden detaylı kurulumu okuyabilirsiniz. SAMMobile sitesinden Türkiye Android 5.0.1 Lollipop Resmi Sürümünü indirebilirsiniz.

Model: GT-I9500
Model Name: GALAXY S4
Country: Turkey
Version: Android: 5.0.1
Changelist: 6624737
Build Date: 15 Dec 2015
Product Code: TUR
PDA: I9500XXUHOL1
CSC: I9500OJVHOG3

Samsung Galaxy S4 i9500 için Firmware for GT-I9500 Türkiye adresini takip ederek güncel Türkiye Stock Rom listesini görebilirsiniz.Kurulum bittikten sonra telefondaki gereksiz uygulamaları kaldırmak için önce Android 5.0.1 Lollipop Sürümünü Root Yapma Rehberinden Super User olduktan sonra Link2SD uygulaması ile gereksiz uygulamaları kaldırabilirsiniz.

9 yorum:

 1. bu rom u kurduğumuz zaman geri ve seçenekler tuşları da çalışacak mı acaba

  YanıtlaSil
 2. Yav yaptim hersey tam takır ama Allah aşkına biri yardım etsin Benim telefon yurdisi malı bunu ile açıyorum her acılıp kapanmasında telefonu *#0011#artık şebeke kendi geliyor ve ne arayabiliyorum nede nete baglaniyorum hicbirsey yapamıyorum çözümünü söyleyin lütfen uyarı vermemişsiniz bununla ilglili

  YanıtlaSil
 3. şimdi benim orjinal imei çalınmıştı,telefona yeni imei attırdım . eski rom yükledi mk.adam dediki her açmana 0011 den sinyali açacaksın. bende uyuz oldum telefonu elime aldıktan sonra sürüm yükselttim .4.4.2 kitkat yaptım . telefonun imei li görünüyor , sinyalde var fakat arama yapamıyorsun . ağda kayıtlı değil diyor. çok araştırdım , sertifika sorunu oluyormuş. 150 tl ye servis yapıyormuş. uyuz oldum ardeşlerim illa ben yapacam. şimdide 5.0.1 rom yüklicem hiç yoktan olmasada 5.0.1 olsun .

  YanıtlaSil
 4. dostum adamsın sen sorunsuz kullanıyorum Allah razı olsun

  YanıtlaSil
 5. arkadaşlar benim problemim biraz garip. samsung galaxy s4 i9500 telefonum. birgün sabah kalktığımda sim kartı görüyordu. neyaptım ne ettim olmadı iki tamirciye verdim yapamadı. sim yuvasından değilmiş problem. son verdiğim tamirci imei null olmuş yapılmaz dedi teli geri verdi. baktım rus 5.0.1 rom yüklü. ben internet üzerinden 3 sene önce almıştım teli. almanya'ya özgü bikaç uygulama vardı içinde. yani şuanki rom orjinali değil. zamanında root da atmıştım tele.
  şimdi bu tel nasıl düzelir. sizden de yardım bekliyorum. ben 5.0.1 stock rom kuracağım. ama sanırım yeterli olmayacak. anakart değiştirsem düzelir mi. odin ile orjinal imei sini ekleyebilir miyim. bir de stock rom lar neden tek bir sitede. üye olmadan indirebileceğimiz bi site yok mu. saygılar..

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler i9500 cihazım. sorunsuz kurulum sorunsuz çalışıyor gayet stabil

  YanıtlaSil
 7. Ya benim telefon bu guncellemeden sonra cızırtı sorunu yaşamaya başladı naptıysam olmadı yardımcı olabilir misinz?

  YanıtlaSil